LANGUAGE

Atasun Optik Tarafından Optisyenlik Programımıza Cihaz Bağışında Bulunuldu

Atasun Optik Genel Müdürlüğünce Bingöl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzun Optisyenlik Programı öğrencilerinin bilgi ve becerilerini arttırmak amacıyla uygulamalı laboratuvar derslerinde kullanılmak üzere, cihaz ve sarf malzemesi desteğinde bulunuldu. Ayrıca Atasun Optik tarafından program öğrencilerine mesleki bir de seminer verildi.

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri MYO'nun Optisyenlik programına cihaz ve sarf malzeme hibe edildi. Atasun Optik Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları İş Ortağı Merve Yayla Bakraç ve İnsan Kaynakları İş Ortağı Yöneticisi Aynur Çevik Şaygil, Üniversitemize gelerek cihazları teslim etti. Optisyenlik Programı öğrencilerine mesleki bir de seminer veren şirket yetkililerine teşekkür plaketi takdim edildi. Atasun Optik adına üniversitemize gelen yetkililere teşekkür plaketi takdim eden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Çiftçi, bu örnek davranışlarından dolayı Atasun Optik firmasına teşekkür etti. Törende Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Dr. Ögr Üyesi Aydin Şükrü Bengü ve Optisyenlik program Başkanı Doç.Dr. İkram Orak da hazır bulundu.

Atasun Optik İnsan Kaynakları İş Ortağı Merve Yayla Bakraç, “Amacımız, hem sektöre hem de öğrencilerin bilgi ve becerilerinin artmasına, nitelikli işgücünün artmasına katkı sağlamak hem de uygulamalı eğitim yapabilmelerine olanak sağlamaktır. Bu vesileyle optik perakende sektörünün lideri olan bir firma olarak, hem Atasun Optik’i, hem optisyenlik mesleğini tanıttık, hem de öğrencilerinizin sorularını cevaplayarak iş ve staj başvurularını aldık. Kariyer basamakları ve cv hazırlama teknikleri hakkında da bilgiler verdik” dedi.