ARA
LANGUAGE

GENEL BİLGİ

Enstitü Müdürlüğümüz, Bingöl Üniversitesine bağlı olarak 03.07.2011 tarih ve 27983 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 2011/2018 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuş olup şu anda Zaza Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı  ve Kürt Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı alanlarında hizmet vermektedir.  Enstitümüz 2012 yılından itibaren eğitim öğretime başlamıştır.

MİSYONUMUZ
Milli ve evrensel değerleri özümsemiş, demokratik ve etik değerlere saygılı, bilimsel yaklaşımı benimseyen, çağın gereklerine göre kendini yenileyebilen, ülke ve bölge sorunlarını tanımlayabilen ve bunlara çözüm üretebilen, Ulusal ve Uluslararası düzeyde araştırma yapabilme yeterliğine sahip lisansüstü düzeyde eğitimciler yetiştirmektir.

VİZYONUMUZ
Ulusal ve Uluslararası standartlara sahip, eğitim bilimleri alanlarında lisansüstü eğitim için Bölgemizde en çok talep gören diller noktasında, Uluslararası düzeyde aranan üstün niteliklere sahip eğitimciler ve akademisyenler yetiştiren, Ulusal ve Uluslararası alanda eğitim, kültür, politika ve yaklaşımları etkileyecek üst düzey araştırmaları destekleyen bir kurum olmaktır.

DUYURULAR


TÜM DUYURULAR