ARA
LANGUAGE

DUYURULAR

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümüne Yerleşen Öğrencilerimizin Gireceği Zorunlu Hazırlık Sınıfı Muafiyet Sınavı Duyurusu

Değerli öğrencilerimiz,   

 1. 05 Ekim Pazartesi günü gerçekleştireceğimiz zorunlu hazırlık sınıfı muafiyet sınavı için kayıt yaptıran öğrencilerimizin bilgileri aşağıdaki listelerde bulunmaktadır.     
 1. Öğrencilerimiz toplamda girecekleri iki sınava (Dil bilgisi-yazma-dinleme-okuma / Konuşma) ait listeler aşağıda bulunmaktadır.  Öğrencilerimiz önce Dil bilgisi-yazma-dinleme-okuma sınavına daha sonra ise konuşma sınavına gireceklerdir. Sınavlara giriş saatleri öğrencilere özel olduğundan, öğrencilerimizin kendi giriş saatlerine dikkat etmeleri gerekmektedir. 
 2.  Öğrencilerimizin iki sınava da ait giriş saatleri açıkça belirtilmiş olduğundan, öğrencilerimizin sınav saatinden en az 20 dakika önce sisteme girmeleri gerekmektedir.   
 3.  İki sınavda da kullanacağımız Microsoft Teams programına ait detaylı bilgileri ve yönlendirme videosunu http://uzem.bingol.edu.tr/duyurular/ogrenciler-icin-uzaktan-egitim-sistemi-kullanici-bilgileri/ linkinde bulabilirsiniz.   
 4. Teams programına giriş yaptıktan sonra hesabınızda gördüğünüz iki sınava ait ekiplere belirtilen saatte ek bir işlem yapmadan sadece tıklayarak girebilirsiniz.   
 5. Teams programına giriş yapılıp belirtilen saatte ilgili ekibe giriş yapıldığı takdirde ekipten sorumlu hocamız gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.   
 6. Ayrıca sınava erişim konusunda ön bilgi niteliği taşıyan sınava erişim videosunu aşağıda bulabilirsiniz.   
 7. Yapılacak sınavların bütün oturumları kayıt altına alınacaktır.   
 8. Ekip hocanız tarafından verilecek ve sınava giriş için gerekli olacak kullanıcı adı, şifre ve organizasyon kodu tek kullanımlık olduğundan, sınavdan çıkış yapıldığı takdirde sınava tekrar girmek mümkün olmayacaktır.   
 9. Yönlendirme videosunda da belirtildiği üzere öğrencilerimizin en altta bulunan upper-intermediate seviyesindeki sınavı seçmeleri gerekmektedir. Bu seviye dışındaki sınavlar değerlendirmeye alınmayacaktır.   
 10. Yukarıda belirtilen hususlar konusunda bütün sorumluluk öğrencinin kendisine aittir.   
 11. Sizi geleceğe emin adımlarla taşıyacak olan üniversitemizde ve bölümümüzde ağırlayacağımız sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle başarılar dileriz. 

 

Yabancı Diller Yüksekokulu

 

 

Dilbilgisi-Okuma-Yazma-Dinleme sınavı öğrenci listesi ve sınava giriş saatleri için tıklayınız.

 

Konuşma sınavı öğrenci listesi ve sınava giriş saatleri için tıklayınız.

 

Muafiyet sınavı video tanıtımı için tıklayınız.