ARA
LANGUAGE

DUYURULAR

İngiliz Dili ve Edebiyatı YKS-Ek Yerleştirme ve DGS Zorunlu Hazırlık Sınıfı Muafiyet Sınavı

Değerli öğrencilerimiz,   

 1. 15 Ekim Perşembe günü İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne YKS-Ek Yerleştirme / DGS ile yerleşen öğrencilerimizin gireceği zorunlu hazırlık sınıfı muafiyet sınavına ait sınava giriş saatleri aşağıdaki listede bulunmaktadır.     
 1. Öğrencilerimiz toplamda girecekleri iki sınava (Dil bilgisi-yazma-dinleme-okuma / Konuşma) ait listeler aşağıda bulunmaktadır.  Öğrencilerimiz önce Dil bilgisi-yazma-dinleme-okuma sınavına daha sonra ise konuşma sınavına gireceklerdir. Sınavlara giriş saatleri öğrencilere özel olduğundan, öğrencilerimizin kendi giriş saatlerine dikkat etmeleri gerekmektedir. 
 2.  Öğrencilerimizin iki sınava da ait giriş saatleri açıkça belirtilmiş olduğundan, öğrencilerimizin sınav saatinden en az 20 dakika önce sisteme girmeleri gerekmektedir.   
 3.  İki sınavda da kullanacağımız Microsoft Teams programına ait detaylı bilgileri ve yönlendirme videosunu http://uzem.bingol.edu.tr/duyurular/ogrenciler-icin-uzaktan-egitim-sistemi-kullanici-bilgileri/ linkinde bulabilirsiniz.   
 4. Teams programına giriş yaptıktan sonra hesabınızda gördüğünüz iki sınava ait ekiplere belirtilen saatte ek bir işlem yapmadan sadece tıklayarak girebilirsiniz.   
 5. Teams programına giriş yapılıp belirtilen saatte ilgili ekibe giriş yapıldığı takdirde ekipten sorumlu hocamız gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.   
 6. Ayrıca sınava erişim konusunda ön bilgi niteliği taşıyan sınava erişim videosunu aşağıda bulabilirsiniz.   
 7. Yapılacak sınavların bütün oturumları kayıt altına alınacaktır.   
 8. Ekip hocanız tarafından verilecek ve sınava giriş için gerekli olacak kullanıcı adı, şifre ve organizasyon kodu tek kullanımlık olduğundan, sınavdan çıkış yapıldığı takdirde sınava tekrar girmek mümkün olmayacaktır.   
 9. Yönlendirme videosunda da belirtildiği üzere öğrencilerimizin en altta bulunan upper-intermediate seviyesindeki sınavı seçmeleri gerekmektedir. Bu seviye dışındaki sınavlar değerlendirmeye alınmayacaktır.   
 10. Tüm öğrencilerimizin sınav esnasında kamera ve mikrofon bulundurmaları gerekmektedir.
 11. Yukarıda belirtilen hususlar konusunda bütün sorumluluk öğrencinin kendisine aittir.                                                                                                                                                             

Sınav saati için tıklayınız.

Muafiyet tanıtım videosu için tıklayınız.

Yabancı Diller Yüksekokulu