ARA
LANGUAGE

HABERLER

Tüm Haberler

GÖSTER

Bingöl Üniversitesi Kıraat Merkezi Açılışa Hazır

Bingöl Üniversitesi bünyesinde kurulan Kıraat İlmi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin açılışı Kur’an’a ve Kıraat İlmine gönlünü ve ömrünü vermiş önemli hocaların da katılımıyla gerçekleştirilecek.

DEVAMINI OKU

Bingöl Üniversitesi'nden Arıcılara Büyük Hizmet

Bingöl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Bünyesinde Arı Hastalıkları ve Teşhis Laboratuvarı açıldı. Arıcıların en fazla ihtiyaç duyduğu ve arı ölümleri yüzünden ciddi bir ekonomik kayıp da yaşadığı arı hastalıklarının, Bingöl Üniversitesi’ndeki laboratuvarda teşhisi ve tedavisi de mümkün olacaBağlantık.

DEVAMINI OKU

Ekonomi-Finans Seminerleri Başladı

Bingöl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) bünyesinde her dönem gerçekleştirilen “Ekonomi-Finans Seminerleri” başladı. Bahar dönemindeki ilk seminerin sunumu Araştırma Görevlisi Serkan Ayhan tarafından yapıldı

DEVAMINI OKU

Prof. Dr. Çapak: Sizden Zamanınızı Çok İyi Değerlendirmenizi İstirham Ediyorum

Bingöl üniversitesinde öğrencilere yönelik düzenlenen “Gençlik ve Şehir” Panelinde konuşan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Geleceğin sermayesi ve mirası olan siz gençlerimizi boş zamana bırakamayız. Sizden de zamanınızı çok iyi bir şekilde değerlendirmenizi istirham ediyorum” dedi.

DEVAMINI OKU

Prof. Dr. Çapak: “Amacımız Bölgesel Kalkınmayı Sağlamak”

Pilot Üniversite kapsamında Bingöl’de arıcılık yapan üreticilere yönelik hafta sonu düzenlenen çalıştayda konuşan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Amacımız bölgesel kalkınmayı sağlamak. Bingöl balının markalaştırılması yolunda balımızı, bal ürünleri dediğimiz propolis, polen, arı sütü ve arı zehrinin üretimini arttırıp ekonomik değerini yükseltmektir” dedi.

DEVAMINI OKU

Bal Araştırma Projelerine 60 Milyon Lira Destek

Bingöl Üniversitesi, arı, arı ürünleri ve endemik bitkiler üzerine çalışma yapacak araştırmacılara 60 milyon lira destek verecek.

DEVAMINI OKU

Prof. Dr. Çapak: “Okuyup Ezberlediğimiz Kuran’ı Anlamak İçin Gayret Göstermeliyiz”

Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) ve Dünya Müslüman Âlimler Birliği ortak girişimi ile Pakistan’da düzenlenen “Çağdaş Dünyada Müslümanların Yeri” konulu sempozyumunda konuşan Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak, Kur'an-ı Kerim’in binlerce kişi tarafından okunup ezberlendiğini ancak anlaşılmasına yönelik yeterli gayretin gösterilmediğini ifade etti.

DEVAMINI OKU

Prof. Dr. Çapak, Uluslararası Müslüman Bilim İnsanları Birliği ile Pakistan’da

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak, Uluslararası Üniversiteler Konseyi tarafından organize edilen “İslam Hukuku ve Modern Akademik Sistem” başlıklı konferansa katılmak üzere Pakistan’a gitti.

DEVAMINI OKU