ARA
LANGUAGE

HABERLER

Bingöl Üniversitesi Mezunları Dernek Çatısı Altında Birleşti

“Bilim ve Kültür Güneşi” adıyla 2007 yılında kurulan ve kurulduğu günden bugüne hızlı bir gelişim sağlayarak, öğrenci sayısını 15 binin üzerine çıkaran Bingöl Üniversitesinin mezunları dernek çatısı altında birleşti. Derneğin kurucu başkanı olan Said Ayrancı, bütün mezunlarla iletişim içerisinde olmayı amaçladıklarını ifade etti.

Kurulduğu 2007 yılından 2017 yılına kadar mezun ettiği öğrenci sayısı 10 bin 500’ü geçti Bingöl Üniversitesi’nin.  Bu mezunlardan biri olan Said Ayrancı, Bingöl Üniversitesi’nden mezun olan öğrencileri bir çatı altında buluşturmak için “Bingöl Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği”ni kurdu. Kurucu üyelerin de desteği ile derneğin isim hakkını alarak Dernekler İl Müdürlüğü’ne başvurdu. Derneğin kurulum aşamasını tamamladıklarını ifade eden Başkan Ayrancı, bu amaçla mezun olan tüm öğrencilerle irtibata geçerek; varsa problemlerini gidermeye çalışacaklarını belirtti.

Derneğin en önemli amaçlarından birinin Bingöl Üniversitesi ve Bingöl şehrinin tanıtımına katkı sağlamak olduğunu dile getiren Başkan Ayrancı, “Mezunlarımız arasındaki dayanışmayı güçlendirmek, onlara yeni iş olanakları sağlamak da en önemli amaçlarımızdan biri. Bunlar için ciddi çalışmalarımız olacak. Mevcut öğrencilerimiz ve mezunlarımızın sorunları ile de ilgileneceğiz. Hem ulusal hem uluslararası kuruluş ve derneklerle işbirliğini geliştirerek; mezunlarımızın birikimlerini, ülkenin ve üniversitenin sosyal, kültürel ve bilimsel gelişimine katkıda bulunacak şekilde çalışmalarımız olacak” dedi.

Amaçlarını gerçekleştirmek için gerekli olan her türlü bilgi, belge, doküman ve yayınları temin etmek üzere bir dokümantasyon merkezi oluşturacaklarını söyleyen Başkan Ayrancı, “Bu amaçlarımızın gerçekleştirilmesi için sağlıklı bir çalışma ortamını da sağlayacağız. Tabi bu çalışmalarımızda Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü ile işbirliği içerisinde olacağız. Üniversitemizin de desteğini alarak güzel çalışmalara imza atacağız” diye konuştu.