ARA
LANGUAGE

HABERLER

Bingöl Üniversitesi’nde iki yeni lisansüstü programı daha açıldı

Bingöl Üniversitesi’nin iki yeni lisansüstü program için YÖK’e yaptığı başvuru onaylandı. Bu onayla Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Veterinerlik Parazitolojisi Tezli Yüksek Lisans Programı ile Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Tezsiz Yüksek Lisans Programı faaliyete girmiş oldu.

2018 yılı ikinci yarısı ve 2019 yılının ilk ayında Bingöl Üniversitesi bünyesinde 50’ye yakın lisansüstü, lisans ve önlisans yeni program açılan Bingöl Üniversitesi’nde iki yeni lisansüstü program daha açıldı. Fiziki yapısı ve çehresi ile güzel bir kampüse sahip olan Bingöl Üniversitesi bilimsel açıdan da çıtasını yükseltmeye devam ediyor.

Parazitolojisi Tezli Yüksek Lisans Programı

Bingöl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde ilk defa Veterinerlik Parazitolojisi Tezli Yüksek Lisans Programı açılması konusundaki teklifi 04/07/2019 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenip onaylandı. Bu program, Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde açılan ilk program olma özelliğini de taşıyor.

Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Bingöl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde disiplinlerarası eğitim vermek üzere Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalı kurularak bu anabilim dalına bağlı Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Tezsiz Yüksek Lisans Programı açılması konusundaki teklifi 04/07/2019 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenip uygun görüldü.