ARA
LANGUAGE

HABERLER

Kuzey Irak’tan 13 Üniversite ile “Akademik Değişim İşbirliği” Anlaşmaları İmzaladık

17-19 Mayıs 2017 tarihlerinde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Üniversitelerin Üniversite-İşbirliğinden Beklentileri” Sempozyumu esnasında yapılan çalıştaylarda; Üniversitemiz, Kuzey Irak’ta bulunan 13 üniversite ile “Akademik Değişim İşbirliği Anlaşmaları” ve “Mevlana Değişim Programı” kapsamında işbirliği protokolleri imzaladı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hakan Olgun’un katıldığı çalıştaylara Türkiye’den 15 ve Kuzey Irak’tan 15 olmak üzere toplamda 30 üniversite rektörü ve üniversitelerin temsilcileri katıldı.  

Yapılan çalıştaylar sonucunda üniversitemiz ile Süleymaniye Üniversitesi, Süleymaniye Politeknik Üniversitesi, Erbil Politeknik Üniversitesi, Salahadin Üniversitesi, Duhok Üniversitesi, Duhok Politeknik Üniversitesi, Zakho Üniversitesi, Germiyan Üniversitesi, Halepçe Üniversitesi, Koya Üniversitesi, Soran Üniversitesi, Beşeri Bilimler Üniversitesi ve Heybet Sultan Teknik Enstitüsü arasında “Akademik Değişim İşbirliği Anlaşmaları” ve “Mevlana Değişim Programı”na yönelik yeni işbirliği protokolleri imzalandı ve var olan anlaşmalar güncellendi.   

Yapılan anlaşmalarla özellikle önümüzdeki dönemlerde Kuzey Irak’tan öğrencilerin, üniversitemize yönelimlerinin olacağı bekleniyor.