ARA
LANGUAGE

HABERLER

Senato Toplantısını Yüzen Adalarda Gerçekleştirdik

Üniversitemizin bu haftaki senato ve yönetim kurulu toplantısı Yüzen Adalar'da gerçekleştirildi. Bingöl'ün Türkiye ve dünyaya tanıtılmasını önemseyen Üniversitemiz, doğa harikası adalarımızı görmeye herkesi bekliyor.

Bingöl Üniversitesi 2018-2019 yılı 18. Senato Toplantısını Bingöl’ün doğa harikası olan yüzen adalarda yaptı.  Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak başkanlığına gerçekleştirilen toplantı hakkında değerlendirmelerde bulunan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, yüzen adada düzenlenen toplantıyla Bingöl'ün doğal güzelliğine ve yüzen adaya dikkat çekmek istediklerini belirtti.

Solhan ilçesine bağlı Hazarşah köyü Aksakal mezrasında bulunan Turna Gölü'ndeki yüzen adalarda gerçekleştirilen toplantıdan sonra senato üyeleri, yüzen adalarda hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Rektör Prof. Dr. Çapak, “Bingöl'ün en önemli turizm merkezlerinden biri olan yüzen adalara dikkati çekmek için bir toplantımızı burada gerçekleştirdik.  Yüzen adalarımız Bingöl turizmine güzel bir renk katıyor. Bundan sonra da senato toplantılarımızı zaman zaman böyle güzel yerlerde yapmaya çalışacağız. Bir farklılık oldu. Bingöl'ün güzel bir yerine de dikkati çekmiş olduk. Bingöl'e gelen veya Bingöl'den geçen herkesi yüzen adaları görmeye, burayı gezmeye davet ediyoruz" diye konuştu.