ARA
LANGUAGE

HABERLER

Sosyal Bilimler Enstitümüze 2 Yeni Yüksek Lisans Programı Daha Katıldı

YÖK, Üniversitemizin Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açmayı planladığı “İktisat Tezli Yüksek Lisans Programı” ile “İktisat Tezsiz II. Öğretim Yüksek Lisans Programı” için yaptığı başvuruyu onayladı. İki yeni programın açılması ile birlikte Sosyal Bilimler Enstitüsü çatısı altındaki tezli yüksek lisans program sayısı 13 olurken, tezsiz yüksek lisans program sayısı da 7 oldu.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, yeni lisansüstü programlarını açma taleplerinin YÖK tarafından onaylanmasından memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Üniversitemiz, gün geçtikçe sadece fiziki olarak değil, öğretim odaklı da oldukça hızlı bir büyüme kaydediyor. Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açmayı planladığımız İktisat Tezli Yüksek Lisans ve İktisat Tezsiz II. Öğretim Yüksek Lisans programları için 20 Ağustos’ta YÖK’e yaptığımız başvuru, 2 Eylül tarihi itibariyle onaylanmış bulunmaktadır. Çok kısa sürede talebimizin onaylanmış olması bizi fazlasıyla memnun etmiştir” dedi.

Prof. Dr. Çapak, “İki yeni yüksek lisans programımızın onaylanması ile birlikte, Sosyal Bilimler Enstitümüz bünyesinde 7’si tezsiz yüksek lisans programı, 13’ü tezli yüksek lisans programı ve 3’ü de doktora programı olmak üzere toplam 23 lisansüstü programımız oldu” şeklinde konuştu.