ARA
LANGUAGE

HABERLER

Üniversitemiz “2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” çalışmaları için protokol imzaladı

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak, Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle ilan edilen 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı kapsamında “Fuat Sezgin ve çalışmalarının ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılması” amacıyla Fuat Sezgin Vakfı'nda yapılan protokole imza attı.

Prof. Dr. Fuat Sezgin ve Dr. Ursula Zengin Bilimler Tarihi Kütüphanesi’nde düzenlenen törende Kırıkkale Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, İbrahim Çeçen Üniversitesi, KOSGEB ve Küçükçekmece Belediyesi protokolü imzaladı.   

İmza törenine Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, İBTAV Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Mecit Çetinkaya, İBTAV Başkan Yardımcısı Hasan Engin Tuncer, KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdülhalik Karabulut ve Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu katıldı.

Kırıkkale Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle ilan edilen 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı genel koordinatörlüğünü yürütüyor. İmzalanan protokollerle 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı etkinlikleri kapsamında İslam Bilim adamlarının dünya medeniyetine yaptığı katkılar, Prof. Dr. Fuat Sezgin ve çalışmalarının ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılması amaçlanıyor.