ARA
LANGUAGE

HABERLER

Üniversitemiz, Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz, Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde Coğrafi İşaret Belgesi alan Sivan Dut Pekmezi ve Sivan Dut Pekmezi ürünlerinin Bingöl Üniversitesinde yapılacak analizleri ile ilgili iş birliği protokolü imzalandı.

Üç kurum arasında yapılan iş birliği protokolünün imzaları Rektörümüz Prof. İbrahim Çapak, Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır ile Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ayas tarafından atıldı.

İmzalanan protokol ile Coğrafi İşaret Belgesi alan Sivan Dut Pekmezi ve Sivan Dut Pekmezi ürünlerinin üniversitemiz bünyesinde yapılacak olan analizlerinin gerçekleştirilmesinde analiz ve danışmanlık hizmetleri, araştırma ve ürün geliştirme çalışmaları iş birliği ile ortak projeler ve girişimlerle ilgili esaslar belirlendi.

‘Elimizi Taşın Altına Koymaya Hazırız’

İş birliği protokolü ile ilgili açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Atılan imzaların ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu protokol ile birlikte Coğrafi İşaret Belgesi alan Sivan Dut Pekmezinden elde edilecek ürünlerin analizleri yapılarak, daha kaliteli ve daha farklı ürünler elde etmek adına atılmış bir adımdır. Sivan Dut Pekmezi ile ilgili her türlü analiz, yeni ürün geliştirme çalışmaları ile araştırmalarda İlimizin ve Sivan Dut Pekmezinin tanıtımı noktasında Bingöl Üniversitesi olarak yapılması gereken her şey için elimizi taşın altına koymaya hazırız” dedi.