ARA
LANGUAGE

HABERLER

Üniversitemiz ile Bingöl İŞKUR İl Müdürlüğü Arasında ‘İŞKUR Kampüs’ Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında ‘İŞKUR Kampüs’ iş birliği protokolü imzalandı. Protokolün imzaları Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak ve İŞKUR İl Müdürü Fesih Güler tarafından atıldı.

Üniversitemiz kampüsü içerisinde kurulacak olan ‘İŞKUR Kampüs Ofisi’, görevli iş ve meslek danışmanları tarafından öğrencilere işgücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle görüşme/mülakat teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak, “İŞKUR İl Müdürlüğü ile imzaladığımız bu iş birliği protokolü ile ilk kez iş hayatına atılmayı düşünen öğrencilerimize kolaylık sağlayacak ve yol gösterecek güzel bir protokol oldu. Böyle bir ofisin üniversitemiz içerisinde açılmış olması, öğrencilerimizin mezuniyet sonrası kendilerini bekleyen fırsatlar hakkında bilgilendirmeler yapılmasına olanak sağlayacaktır” dedi.

İŞKUR İl Müdürü Fesih Güler,  kurumlarının bu tür faaliyetleri ile öğrencilerin deneyimlerinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla uygulamalar yapmak olduğunu ifade etti.  Güler, “İŞKUR Kampüs Programı" ile öğrenciler, teorik bilgilerini pratiğe çevirme şnsına sahip olacaklar. Bununla birlikte bu programla ayrıca  öğrenciler, ‘İşbaşı Eğitim Programı’ gibi aktif işgücü hizmetlerinden yararlanabilme imkânına kavuşacaktır" şeklinde konuştu.