ARA
LANGUAGE

HABERLER

Uygulama dersiyle gönül köprüsü kurdular

Bingöl Üniversitesi Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda eğitim gören bir grup öğrenci, uygulama dersi kapsamında anaokulu ve ilkokul öğrencilerine yardımda bulundular.

Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi 2. Sınıf öğrencileri, Materyal Geliştirme ve Mesleki Uygulama dersleri kapsamında dönem içerisinde hazırladıkları eğitici materyalleri ile giyim, kırtasiye ve oyuncak malzemelerini Solhan Eşmetaş İlkokulu, 28 Ağustos İlkokulu ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu anasınıfı öğrencilerine verdiler.

Solhan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yunus Esen, ders danışmanları Öğr. Gör.  Gülistan Balcı Elhakan, Öğr. Gör. Vildan Burulday ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, eşliğinde Solhan Eşmetaş İlkokulu, 28 Ağustos İlkokulu ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu anasınıfı öğrencilerini ziyaret eden öğrenciler, yapılan yardımlarla üniversite ile ilkokul arasında gönül köprüsü kurmayı hedeflediler.

Yapılan çalışmalara ve yardıma ilişkin açıklamada bulunan Öğr. Gör.  Gülistan Balcı Elhakan Yüksekokul öğrencilerinin ders kapsamında dönem boyunca hazırladıkları eğitici materyalleri anaokulu öğrencilerine hediye ederek üniversite ile ilkokul arasında gönül köprüsü kurmayı hedeflediklerini söyledi.

İki yıldan beri Solhan ilçesinin farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşmayı hedeflediklerini ifade eden Elhakan, şunları söyledi:

‘İki yıldır Solhan’ın farklı bölgelerinde ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşmayı hedefleyen Solhan Sağlık Hizmetleri MYO öğrencilerimiz bu tarz sosyal sorumluluk projeleriyle derslerin işlevselliğini arttırmakta ve Yüksekokulumuzun Solhan’a kazandırdıklarının somut bir göstergesi olmaktadır”

Doç. Dr. Yunus Esen ise, bilginin faydaya dönüşmesi için emek ve üretimin şart olduğunu vurguladı.

Doç. Dr. Esen: “Bunu Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz okulda gördükleri teorik bilgileri pratiğe dönüştürerek başarmış ve Solhan’da üç okulumuza katkıda bulunmuşlardır. Bu güzel ve anlamlı yardımlarından dolayı öğretim görevlilerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.