ARA
LANGUAGE

HABERLER

YÖK’ten 2 Yeni Lisansüstü Programımıza Onay

YÖK, Üniversitemizin Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açmayı planladığı “Felsefe Tezli Yüksek Lisans Programı” ile Doğu Dilleri ve Edebiyatı Anabilim Dalı bünyesinde “Arap Dili ve Edebiyatı Tezli Yüksek Lisans Programı”  için yaptığı başvuruyu onayladı. İki yeni programın açılması ile birlikte Sosyal Bilimler Enstitüsü çatısı altındaki tezli yüksek lisans program sayısı 12 oldu.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, yeni lisansüstü programlarını açma taleplerinin YÖK tarafından onaylanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Üniversitemiz, gün geçtikçe büyüyor, büyümemiz sadece fiziki olarak değil, öğretim odaklı da oldukça hızlı bir büyüme kaydediyor. Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açmayı planladığımız “Felsefe Tezli Yüksek Lisans Programı” ile Doğu Dilleri ve Edebiyatı Anabilim Dalı bünyesinde “Arap Dili ve Edebiyatı Tezli Yüksek Lisans Programı” için 11 Haziran’da YÖK’e yaptığımız başvuru,  8 Temmuz itibariyle onaylanmış bulunmaktadır. Bir aydan kısa sürede talebimizin onaylanmış olması bizi ziyadesiyle memnun etmiştir” dedi.

Prof. Dr. Çapak, “İki yeni yüksek lisans programımızın onaylanması ile birlikte, Sosyal Bilimler Enstitümüz bünyesinde 6’sı’i tezsiz yüksek lisans programı, 12’si tezli yüksek lisans programı ve 3’ü de doktora programı olmak üzere toplam 21 lisansüstü programımız oldu” şeklinde konuştu.