ARA
LANGUAGE

DUYURULAR

Kampüs Girişleri Hk.

Değerli Bingöl Üniversitesi Ailesi, 

Covid-19 pandemi sürecinde sağlığınız bizler için önem arz etmektedir. Bu nedenle alınan tedbirler doğrultusunda 30.11.2020 Pazartesi günü itibari ile kampüsümüze girişlerde; HES kodu uygulamasına geçilecek ve HES kodu olmayan personel, öğrenci ve ziyaretçiler yerleşkemize alınmayacaktır. Yoğunluk yaşanmaması için HES kodunuzu en geç 29.11.2020 Pazar gününe kadar temin etmeniz önem arz etmektedir. 

Öğrenci ve ziyaretçilerin 30.11.2020 Pazartesi gününden itibaren HES kodunuzu hazır bulundurması ve yerleşkemize girişlerde yetkili ile paylaşması gerekmektedir. 

Yerleşkelerimize giriş yapacak olan personelimizin süresiz şeçeneği ile aldıkları HES kodunu 29.11.2020 tarihine kadar web sitemizden heskod.bingol.edu.tr adresine sicil ve T.C. kimlik numarası ile giriş yaparak kayıt ettirmeleri gerekmektedir. 

Sağlık Bakanlığımızın ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasını telefonunuza indirerek HES kodunuzu süresiz şekilde temin edebilirsiniz. HES Kodunu nasıl alacağınızı hayatevesigar.saglik.gov.tr/hes.html adresine tıklayarak öğrenebilirsiniz. 

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü