ARA
LANGUAGE

HABERLER

Öğrencilere Doğal Afet Semineri Verildi

Bingöl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla,  Bingöl Üniversitesi öğrencilerine ‘Afet ve Acil Durum’ semineri verdi. Seminer sonrası resim sergisi ve AFAD ekibinin binadan halatla yaralı kurtarma gösterisi yapıldı.

AFAD, 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla, İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümlerinde okuyan öğrencilere yönelik düzenlediği seminerde, deprem öncesi, sırası ve sonrasında alınması gereken önlemleri anlattı.  Rektörlük Konferans salonunda düzenlenen seminere, Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Burhanettin Baydaş, Bingöl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Emin Boğatekin, Arama Kurtarma Teknisyenleri ve öğrenciler katıldı.

Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Emin Boğatekin, Bingöl’ün deprem kuşağında yer almasından dolayı riskli bir bölge olduğunu söylerek; “1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi işbirliğiyle öğrencilere afet bilinçlendirme konferansı verildi. Bunun amacı daha çok özellikle öğrencilerimizin afet anında bilgi sahibi olmaları, nasıl davranacakları, olası bir afet anında nasıl hareket etmeleri gerektiği hususunda sağlıklı ve teknik bir bilgiye sahip olmalarını istedik. Bu kapsamda da sadece Bingöl Üniversitesi’nde değil Bingöl’ün Milli Eğitim Kurumları ile kamu kuruluşlarında belli aralıklarla devam ediyor” dedi.

Konferans sonrası, AFAD tarafından sergilenen teçhizat ve ekipmanları inceleyen öğrenciler, yetkililerden bilgi aldı. Etkinlik, resim sergisi, ekipman tanıtımı ve halatla yaralı kurtarma operasyonları tatbikatıyla son buldu.

 

FOTOĞRAFLAR