ARA
LANGUAGE

HABERLER

Üniversitemiz, 2 Yeni Bölüm ve 2 Yeni Anabilim Dalı İçin YÖK’ten Onay Aldı

Üniversitemizde bulunan bazı fakülteler bünyesinde yeni program, bölüm ve anabilim dalı açılması konusunda Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)’na yaptığımız müracaat olumlu sonuçlandı. YÖK, Üniversitemiz’in farklı fakültelerinde 2 yeni bölüm ve 2 yeni anabilim dalının açılmasına onay verdi.

Üniversitemizde bazı fakülteler bünyesinde yeni program, bölüm ve anabilim dalı açılması ile ilgili talebimiz, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı Akademik Birim Ağacı Yönetim Sistemi (ABAYS) üzerinden incelenerek onay aldı.  YÖK, 2547 Sayılı Kanun'un 2880 Sayılı Kanun'la değişik 7/d-2 maddesi uyarınca; Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü ile Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı, Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde Engellilerde Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü ile Engellilerde Egzersiz ve Spor Bilimleri Anabilim Dalı’nın açılmasına onay verdi.  İki yeni anabilim dalının YÖK’ten onay alması ile birlikte Üniversitemiz bünyesinde bulunan anabilim dalı sayısı 200’e çıkarken, bölüm sayımız ise 193 oldu.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bingöl Üniversitesi’nin her yıl giderek daha da büyümesini memnuniyetle karşıladıklarını, bu büyüme ve gelişmede katkısı olan herkese teşekkür ettiklerini söyledi. Çapak, özellikle çağın gereklerine uygun yeni program, bölüm ve anabilim dallarının açılması için yoğun çaba harcadıklarını, bu çabanın sonucunda ilimize, bölgemize, ülkemize ve bilim dünyasına katkılar sunmayı arzuladıklarını ifade etti.