ARA
LANGUAGE

HABERLER

Üniversitemiz İle Hacettepe Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Hacettepe Üniversitesi ile Üniversitemiz arasında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi’nin geliştirilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesinde yer alan ünitelerin/laboratuvarların ve diğer alt yapının benzer şekilde Bingöl Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesinde kurulması için ortak çalışmalar yapmak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. 21 Kasım 2022 Pazartesi günü yapılan iş birliği protokolünün imzaları Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran tarafından atıldı.

Protokol kapsamında iki üniversite, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi’nin geliştirilmesi için birçok alanda iş birliği yapacak

İki üniversite arasında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi’nin geliştirilmesine yönelik olarak imzalanan iş birliği protokolü ile birçok alanda işbirliği yapılacak. İki üniversite arasında imzalanan protokolle birlikte; Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi’ndeki öğretim üyelerinin Bingöl Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi’nde örgün öğretimde ve/veya uzaktan öğretimde ders vermelerine yönelik plan ve programlar yapmak yer alıyor. Protokol, ayrıca; Hacettepe Üniversitesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi’nin fiziksel koşulları içerisinde yer alan ünitelerde, imkânlar ölçüsünde dönem yaz stajları, dönem klinik çalışma kapsamında Bingöl Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi öğrencilerine staj olanakları sağlıyor.

Protokol kapsamında iki üniversite arasında  ayrıca şu alanlarda işbirliğine gidiliyor: “Yapılan protokolle birlikte Hacettepe Üniversitesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi’nde yer alan ünitelerde/laboratuvarlarda bilimsel çalışmaların yapılması, klinik deneyimin artırılması açısından Bingöl Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesinde yer alan akademik personel ve öğrencilerin, imkânlarından yararlanabilmesine olanak sağlamak, öğretim elemanı ve öğrenci değişimi, ortak bilimsel araştırmalar yapmak, seminer, konferans, akademik etkinlikler düzenlemek, bilimsel yayınlar paylaşmak, ortak projeler üretmek ve ortak akademik çalışmaları desteklemek”.

“Protokolle, Üniversitemizin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi’nin alt yapısını daha güçlü hale getirdik”

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak imzalanan protokolden memnun kaldıklarını belirterek, “Ülkemizin köklü üniversitelerinden Hacettepe Üniversitesi ile yaptığımız protokolle, Bingöl Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi’nin alt yapısını daha güçlü hale getirdik. İleriki dönemlerde öğrencilerimiz Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi’nin imkânlarından yararlanabilecek ve fakülte hocalarından örgün ve uzaktan eğitimle ders alabilecekler. Bizlere bu konuda desteklerini esirgemeyen Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran hocamıza Bingöl Üniversitesi adına teşekkür ediyorum” dedi.