ARA
LANGUAGE

HABERLER

Üniversitemiz ile SÜTAŞ Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

SÜTAŞ ile Üniversitemiz arasında bazı bölüm ve programlara yüksek puanla giren öğrencilere burs ve SÜTAŞ Grup Şirketlerinde çalışma iş birliği protokolü imzalandı.

SÜTAŞ ile Üniversitemiz arasında önemli bir protokol imzalandı. İmzalanan protokolle;

-Veteriner Fakültesi,

-Gıda, Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu Veterinerlik Bölümü Laborant ve Veteriner Sağlık Programı,

-Gıda, Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Bölümü Süt ve Ürünleri Teknolojisi Programı,

-Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Otomasyon Bölümü Mekatronik Programını en yüksek puanla kazanan ve kayıt yaptıran ilk üç öğrenciye ‘SÜTAŞ Eğitime Destek Bursu’ verilecektir.

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak yaptığı açıklamada, “Üniversitemiz ile SÜTAŞ arasında yapılan protokol, mesleki eğitime destek amacıyla Veteriner Fakültesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu programlarının daha fazla ve daha nitelikli öğrencilerin tercih etmesini sağlamak, öğrencilerin başarısını teşvik etmek ve ülkemizin süt sektörü için daha nitelikli teknik elemanlar yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla yapılmıştır” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Protokolün imzaları Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak ile SÜTAŞ Doğu ve Güneydoğu Anadolu Sütçülük Projesi Başkanı İlhan İl tarafından atıldı.