ARA
LANGUAGE

HABERLER

Üniversitemiz ile Tez-Koop-İş Sendikası Arasında Ek Protokol Sözleşmesi Yapıldı

Üniversitemiz ve Tez-Koop-İş Sendikası arasında yapılan müzakereler sonucunda 'Ek Protokol Sözleşmesi’ Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak ve Tez-Koop-İş Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Mehmet Pekgöz tarafından imzalandı.

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü ile Tez-Koop-İş Sendikası arasında imzalanan Ek Protokol Sözleşmesine, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Genel Sekreter V. Öğr. Gör. Mesud Öğmen, Tez-Koop-İş Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Mehmet Pekgöz ve Üniversitemizin sendika temsilcisi Bayram Hasar katıldı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak imza töreninde yaptığı konuşmada, “Pandemi sonrasında oluşan ekonomik zorluklara karşı personelimizi korumak ve onların hayat standardını yükseltmek amacıyla ek protokol hazırladık. Üniversitemiz imkânları çerçevesinde personelimizin gerek özlük hakları gerekse mali hakları konusunda tatmin edici artış yapmaya çalıştık.. Bu ek protokol ile yemek yardımına yüzde yüze yakın oranda artış yapıldı. Ayrıca günlük brüt çıplak ücretlerine de ilave 35 TL katkı yaparak aylık ortalama 1500 TL civarında maaşlarında bir iyileşme sağlanmış oldu. Bu yapılan iyileştirmelerin yansımaları yeni yılda yapılacak memur zam oranlarıyla daha iyi olacak. Ek protokol çalışan işçi personellerimize hayırlı olsun” dedi.