ARA
LANGUAGE

HABERLER

Üniversitemizde “Torba Yasa” İle İlgili Seminer Düzenlendi

Bingöl Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı tarafından ‘Hizmet Alımları Mevzuatında Son Gelişmeler’ konulu bir seminer düzenlendi.

Bingöl Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen seminere Üniversitemiz personelinin yanı sıra, Bingöl’deki bazı kurumların temsilcileri de katıldı. 6552 sayılı Torba Yasa, Taşeron İşçi Mevzuatı,  Kıdem Tazminatı, Fiyat Farkı Hesabı ve Hak Ediş Ödemeleri başlıkları altında süren seminere yoğun ilgi gösterildi. Bingöl’deki çeşitli kamu kurumlarının yüksek düzeyde katılım sağladığı seminere konuşmacı olarak KAMU-TECH A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Mevzuat Danışmanı Rıza Karaman katıldı.

Karaman, seminerin başında hizmet alımı ihalelerinde ihale süreleri, ihaleye çıkmak için görüş alınması, KİK Madde 62 E bendi, işçilerin ihale konusu iş dışında çalıştırılması durumunda yaptırım ve cezalar, işçilerin kıdem tazminatlarının ödenmesi ve mahsuplaşma gibi konulara değindi. Seminerde Taşeron İşçi Mevzuatı,  Kıdem Tazminatına da değinen Karaman, Fiyat Farkı Hesabı ve Hak Ediş Ödemeleri ile ilgili mevzuata da detaylı bir şekilde değindi.

Katılımcılar, son derece verimli geçen seminerin sonunda KAMU-TECH A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Mevzuat Danışmanı Rıza Karaman’a teşekkür ettiler.