ARA
LANGUAGE

HABERLER

Prof. Dr. Çapak: "Üniversitemizden hizmet alan herkesin memnuniyetini esas alıyoruz"

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, üniversitenin TS EN ISO 9001 Belgesi alma süreci kapsamında düzenlenen ‘Üst Yönetim İç Tetkik Bilgilendirme’ toplantısında yaptığı konuşmada Bingöl Üniversitesi’nden hizmet alan herkesin memnuniyetini esas aldıklarının altını çizdi.

Bingöl Üniversitesi ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile 2017 yılında kalite çalışmaları çerçevesinde başlatılan işbirliği kapsamında verilen eğitim ve programlar devam ediyor. TS EN ISO 9001 Belgesi alma süreci kapsamında Üst Yönetim İç Tetkik Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Solmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. İ. Yasin Erdoğan, Kalite Yönetimi Birim Koordinatörü Doç. Dr. Cihat Yaşaroğlu, kalite yönetim birimi, akademisyenler ve idari birim amirleri katıldı.

Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Kalite süreci bir yoldur. Bu yolculukta karşımıza çıkan eksiklikleri giderip yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Bizim hedefimiz, üniversitemizi her daim daha ileriye taşımaktır. Bütün çalışma arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktır. Bunu her bir çalışma arkadaşımızın desteği ile sağlayacağız.  Bingöl Üniversitesi çok iyi bir yerde. Özellikle 2007 sonrası kurulan üniversiteler arasında en iyilerden biri. Birlikte çalışarak ve üniversitemizi sahiplenerek onu daha üst sıralara taşımalıyız. Kalite sürecini TS EN ISO 9001 Belgesini almak bir kurum için çok önemlidir. Özellikle kurumsallaşma açısından da bu süreci çok değerli buluyorum. TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardıyla birlikte gelen yenilikleri öğrenip ve bu yeniliklere uyum sağlayarak TS EN ISO 9001 Belgesini üniversitemize kazandıracağız” dedi.

Kalite Yönetimi Birim Koordinatörü Doç. Dr. Cihat Yaşaroğlu da “Kalite yönetim sistemi kapsamında yapılmakta olan ISO 9001 belgelendirme başvurusu, Kalite Belgesi ile belgelendirilip, kurumun tüm yazışmalarında TSE damgası yer alacağı için üniversitemizin şimdiye kadarki en önemli kalite süreci olarak karşımıza çıkmaktadır” diye konuştu.