ARA
LANGUAGE

HABERLER

Üniversitemize 4 Bin 880 Kontenjan

2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayınlandı. Yayınlanan kılavuza göre Üniversitemize, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından bin 838’i lisans, 3 bin 42’si ön lisans olmak üzere toplamda 4 bin 880 kontenjan verildi.

Bingöl Üniversitesi’ne 2022-2023 akademik yılında 4 bin 880 öğrenci kontenjanı ayrıldı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nin yayımladığı 2022 tercih kılavuzunda Üniversitemize; bin 880’i lisans, 3 bin 42’si ön lisans olmak üzere toplam 4 bin 880 öğrenci kontenjanı ayrıldı.

Yeniden ve İlk Kez Öğrenci Alacak Programlar

Daha önce öğrenci alımı durdurulan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Programına, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Programına, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programına ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Haberleşme Programları’na bu yıl yeniden öğrenci alınırken, Teknik Bilimler MYO bünyesinde bulunan ‘Web Tasarımı ve Kodlama Programı’ ile Sağlık Hizmetleri MYO bünyesinde bulunan ‘Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Programı’ ve ‘Evde Hasta Bakımı Programı’na bu yıl ilk kez öğrenci alınacak.

“Bingöl Üniversitesi Büyümeye Devam Ediyor”

Üniversitemiz Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Bingöl Üniversitesi büyümeye devam ederek kalitesini ortaya koymaktadır. Üniversitemiz; ‘Bölgesel Kalkına Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı’,  ‘Dijital Dönüşüm’ ve ‘YÖK Anadolu Projesi’ gibi alanlarda pilot üniversite olarak çalışmalarına devam ediyor. Fiziki ve akademik anlamda çok iyi bir altyapıya sahip olan Üniversitemiz,  modern bir kampüsle, güzel sosyal yaşam alanı ile bir bilim ve kültür merkezidir. Bizi tercih eden öğrencilerimiz mutlu olacaktır. Her bölüm ve programımızda uygulama alanları çağın gereklerine göre dizayn edilmiştir” dedi.

Tercihler 27 Temmuz ve 5 Ağustos Tarihleri Arasında Yapılacak

ÖSYM tarafından yayınlanan 2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’na göre üniversitelere yerleştirme tercihlerinin 27 Temmuz- 5 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.