ARA
LANGUAGE

HABERLER

Üniversitemizi 3 Bin 359 Öğrenci Tercih Etti

2021 YKS yerleştirme sonuçlarına göre Üniversitemizi 3 bin 359 öğrenci tercih etti.  Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından Üniversitemize tahsis edilen kontenjanın 3 bin 359’u doldu.

YÖK tarafından üniversitemize tahsis edilen önlisans kontenjanlarını 2 bin 398 kişi tercih ederken, lisans programları ise 961 kişi tarafından tercih edildi. Üniversitemizin önlisans ve lisans programlarını tercih edenlerin sayısı toplamda 3 bin 359 olarak gerçekleşti.

YÖK tarafından verilen iki ek yerleştirme, yatay geçiş ve uluslararası öğrenci kabulü neticesinde üniversitemizin doluluk oranının artması ve geçen yıllarda olduğu gibi %90 üzerinde doluluk oranına ulaşması bekleniyor.

‘‘Üniversitemize hoş geldiniz’’

Yerleştirme sonuçları ile ilgili açıklamalarda bulunan ve üniversitemizi kazanan öğrencileri tebrik eden Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Öncelikle sizleri ve değerli ailelerinizi tebrik ediyorum. Üniversitemizi tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Ailemize hoş geldiniz” dedi.

Üniversitemize yerleşen 3 bin 359 öğrencinin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Çapak, ilk yerleştirmeden sonra iki ek yerleştirme hakkının daha tanındığını ve bu yerleştirmelerle birlikte üniversitemizin doluluk oranının da artmasını beklediklerini ifade etti. 

‘‘Kent olarak öğrencilerimize sahip çıkmalıyız”

İlimize gelen öğrencilere sadece üniversite camiasının değil, bütün kentin sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Çapak, özellikle barınma konusunda kurumlarla birlikte halkın da öğrencileri kendi evlatları gibi bağırlarına basmasının insani bir duygu olduğuna dikkat çekti.